Warszawa: dziś konferencja prasowa przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej (zaproszenie)

Dlaczego beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej będzie wyjątkowa? - na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konferencji prasowej, która odbędzie się dziś (30 sierpnia) w Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Na spotkanie zapraszają Archidiecezja Warszawska i Katolicka Agencja Informacyjna.

W wydarzeniu udział wezmą m.in.: kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości, s. Radosława Podgórska FSK oraz Jan Kowalski, dyrektor biura programu "Niepodległa". Konferencję poprowadzi Tomasz Królak, KAI.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 12.00 w Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie (Prymasa Augusta Hlonda 1)

12 września br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie wyjątkowa z wielu powodów - począwszy od faktu, że będzie to długo oczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, jednej z najważniejszych postaci w historii Polski i Kościoła XX wieku. Epidemia COVID-19 uniemożliwia udział w wydarzeniu wielu wiernych, dlatego beatyfikacja będzie miała charakter również medialny: w 20. miejscach w Polsce będzie można uczestniczyć w uroczystościach poprzez telemost.

KAI / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 30 sierpnia 2021
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski