Msze św. dziękczynne w pierwszą rocznicę beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela i Świątyni Opatrzności Bożej odbędą się Msze święte dziękczynne za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Dziś, 12 września, przypada pierwsza rocznica tej beatyfikacji.

W przeddzień rocznicy beatyfikacji, w niedzielę 11 września o godz. 11:00, Mszę świętą dziękczynną odprawiono w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach. Po niej odbyła się modlitwa przy sarkofagu bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W pierwszą rocznicę beatyfikacji, w poniedziałek 12 września, będą sprawowane dwie Msze święte dziękczynne. Pierwsza z nich, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, a druga – o godz. 19:00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie znajduje się grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką beatyfikowano 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystej Mszy świętej w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Wspomnienie liturgiczne bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej jest obchodzone 19 maja, a bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, jako nawiązanie do rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia – 28 maja 1981 roku.

archwwa.pl / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 12 września 2022
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski