Złotów: nawiedzenie relikwii bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej

Parafia św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie przeżywała nawiedzenie relikwii bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki ośrodka dla osób niewidomych w Laskach, a także Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Do miasta przyjechały siostry zakonne, posługujące na co dzień w Laskach i w domu generalnym w Warszawie. – Nasza wspólnota miała niezwykłą łaskę uczestniczenia w niedawnej beatyfikacji polskich błogosławionych – powiedział proboszcz ks. kan. Arkadiusz Kalinowski. Wówczas kilkuosobowa delegacja odwiedziła z kapłanami m.in. Laski. – Zapragnęliśmy, by nasi mieszkańcy i parafianie, którzy nie mogli pojechać do Warszawy, mieli okazję doświadczyć jej obecności tu, na miejscu – dodał ks. Bartłomiej Brzeziński. 

Relikwiarzowi, który został wykonany na potrzeby peregrynacji, towarzyszyły m.in. obraz błogosławionej i maszyna do pisania alfabetem Braille’a. – Czymś niesamowitym w jej życiu było to, że posługiwała nie tylko niewidomym. Przyjeżdżali do niej ludzie zdrowi na ciele, ale chorzy duchem. Miała dar widzenia serca drugiego człowieka – powiedziała o bł. Matce Elżbiecie Róży Czackiej s. Radosława Podgórska SFK.

Po Mszy świętej z udziałem dzieci, najmłodsi otrzymali od sióstr kartki ze swoimi imionami, wypisanymi alfabetem Braille’a.

jm / Złotów

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 20 lutego 2022
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski