Warszawa: w rocznicę beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej odbędą się Msze św. dziękczynne

W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, Świątyni Opatrzności Bożej i w Laskach odbędą się Msze św. dziękczynne za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, której pierwsza rocznica przypada w poniedziałek 12 września.

W przeddzień rocznicy beatyfikacji, w niedzielę 11 września o godz. 11.00, Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach. Po niej odbędzie się modlitwa przy sarkofagu bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W pierwszą rocznicę beatyfikacji, w poniedziałek 12 września, będą sprawowane dwie Msze święte dziękczynne. Pierwsza z nich, o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, a druga - o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie znajduje się grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką beatyfikowano 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystej Mszy świętej w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Wspomnienie liturgiczne bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej jest obchodzone 19 maja, a bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, jako nawiązanie do rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia - 28 maja 1981 roku.

archwwa / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 8 września 2022
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski